Портал в режимі тестування та наповнення
Департамент інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Департамент освіти спільно з Київ Цифровий, Klitschko Foundation та Bloomberg Philanthropies оголошують про старт проєкту груп швидкої ментальної підтримки в закладах освіти "Ментальна Варта"

Опубліковано 25 квітня 2024 року о 16:10
фото

У Києві відбудеться запуск нового проєкту зі створення груп швидкої ментальної підтримки в закладах освіти "Ментальна Варта", що реалізується в рамках проєкту «Bloomberg Philanthropies».

Про це повідомив Петро Оленич, керівник цифрової трансформації Києва та заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку.

“Цим проєктом ми прагнемо покращити психологічну безпеку учнів та всіх учасників освітнього процесу та сприяти створенню стійкого механізму підтримки в закладах освіти”, – додав Валентин Мондриївський, заступник голови КМДА.

«Діти під час війни стають особливо вразливими до психологічних травм. Групи реагування допоможуть їм впоратися з травмою, отримати необхідну психологічну підтримку та відновити емоційний стан», — повідомила  Олена Фіданян, директорка Департаменту освіти і науки.

Окрім цього, завдяки проєкту "Ментальна Варта" ми зможемо знизити рівень психологічного напруження у дітей, їх батьків та освітян, підвищити стійкість до стресу та створити безпечне та комфортне середовище в закладах освіти.

У межах цієї ініціативи планується створення спеціальних груп швидкого психологічного реагування, які оперативно виїжджатимуть на місця, де учасники освітнього процесу потребуватимуть психологічної допомоги у зв'язку з надзвичайними ситуаціями, такими як ракетні обстріли, суїциди, булінг тощо.

Завдяки проаналізованим даним і виявленню потреб буде розроблено унікальний ІT-сервіс, що забезпечує максимальну ефективність програми психологічної підтримки. Внаслідок чого програма матиме максимальний вплив на життя учасників освітнього процесу.

Протягом цього часу було проведено понад 50 тренінгів серед педагогів та психологів, під час яких було обрано та підготовлено команди швидкого реагування. Ці тренінги відбулися з метою навчання персоналу надавати оперативну психологічну підтримку в разі виникнення кризових ситуацій в навчальних закладах.

Метою проєкту є надання швидкої психологічної допомоги учням, їхнім батькам, педагогам та адміністраціям шкіл у кризових ситуаціях.

Проєкт діятиме в рамках унікального Київського психологічного протоколу, що враховує специфіку українських реалій та потреби всіх учасників освітнього процесу.

Потужним поштовхом для впровадження груп реагування стала багаторічна дружба та співробітництво мера Києва Віталія Кличка з мером Варшави Рафалом Тшасковським. Міжнародний досвід та світові практики надання психологічної допомоги в кризових ситуаціях, помножені на безпрецендентну Київську експертизу реагування під час війни стали ключовим для розробки ефективних протоколів та методик роботи груп швидкого реагування.

В результаті цієї роботи було створено унікальний Київський протокол, який регламентує діяльність груп швидкого реагування та визначає стандарти надання психологічної допомоги в освітньому середовищі. Проєкт отримав підтримку від Klitschko Foundation, Департаменту освіти і науки та Київ Цифровий. Ця інноваційна робота ґрунтується на нещодавній заяві Київської міської ради.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux